Свічки «Цефекон Д» для дітей: інструкція по застосуванню від температури, відгуки

Препарати, що містять парацетамол, найбільш затребувані при лихоманці і болях у дітей. Одним з таких ліків є «Цефекон Д». Його називають безпечним засобом, який ефективно допомагає і при больовому синдромі, і при підвищенні температури тіла. Таке ліки зручно використовувати навіть у маленьких пацієнтів, але, щоб цей медикамент ефективно усунув неприємні симптоми і не став причиною побічних явищ, необхідно знати про особливості його застосування в дитячому віці.

Загрузка...

Форма випуску

«Цефекон Д» проводиться російською компанією «Нижфарм» лише в одній лікарській формі, що представляє собою ректальні свічки. У них витягнута форма і білий колір з жовтим або кремовим відтінком. Препарат поміщений в ячейковую упаковку по 5 супозиторіїв і продається в упаковках по 10 штук.

Склад

Дія «Цефекона Д» забезпечує парацетамол, дозування якого в одній свічці може становити:

  • 50 мг;
  • 100 мг;
  • 250 мг.

Додатково медикамент містить витепсол – основу для супозиторіїв, що складається з тригліцеридів жирних кислот. Такий інгредієнт добре зберігається і ніяк не впливає ні на активну речовину ліки, ні на здоров’я пацієнта.

Загрузка...

Принцип дії

У «Цефекона Д» є властивості блокувати циклооксигенази, які знаходяться в тканинах ЦНС. Завдяки такому механізму дії медикамент впливає на центр терморегуляції (має жарознижувальну дію) і на центри болю (зменшує болючі відчуття). Вираженої протизапальної дії препарату немає, але і негативний вплив на травний тракт, а також на обмін води і електролітів, у таких свічок теж відсутня.

Всмоктування парацетамолу з супозиторія відбувається досить швидко – максимальну концентрацію цієї речовини визначають у крові через 30-60 хвилин після введення свічки в пряму кишку. Метаболічні зміни препарату відбуваються в печінці і більше 80% ліків покидає організм з сечею протягом доби після використання.

Свідчення

«Цефекон Д» найчастіше використовують як жарознижуючий ліки, коли у дитини ГРВІ, дитяча інфекція, грип, реакція на щеплення або інший стан, що виявляється лихоманкою. Так як свічки володіють і аналгетичну дію, їх можна застосовувати при слабких або помірних зубних, м’язових, головних та інших видах болю, включаючи травми, опіки або запалення нервів.

З якого віку призначають?

«Цефекон Д» протипоказаний дітям першого місяця життя. Якщо дитині від 1 до 3 місяців, таке ліки може використовуватися при дотриманні кількох умов.

Насамперед, свічки повинен призначити лікар, тому огляд дитини педіатром обов’язковий.

Як правило, застосування «Цефекона Д» в настільки ранньому віці затребуване при підвищеній температурі тіла, яка є реакцією на щеплення. До того ж, медикамент використовують лише один раз – якщо після одноразового застосування температура не знизилася, потрібне додаткове обстеження маленького пацієнта.

Якщо дитині вже є 3 місяці, використання «Цефекона Д» можливо без призначення лікаря, але консультація все ж бажана. Важливо розуміти, що це лише симптоматичне ліки, тобто вона впливає лише на певні симптоми, а усунення причини захворювання може вимагати призначення інших ліків, наприклад антибіотиків. Щоб вибрати правильну дозування, потрібно знати, скільки важить дитина і скільки йому років.

У пацієнтів старше 12 років таке ліки не використовується, так як вміст активної речовини навіть у супозиторіях з найбільшою дозуванням буде недостатнім для лікувального ефекту.

Протипоказання

Ліки не призначають малюкам, у яких виявили гіперчутливість до парацетамолу. Обережності при лікуванні «Цефеконом Д» вимагають діти з:

  • хворобами нирок;
  • анемією;
  • синдром Жильбера, Ротора або Дабина-Джонсона;
  • лейкопенією;
  • тромбоцитопенією;
  • хворобами печінки.

Побічні дії

У деяких дітей після введення супозиторія може розвиватися алергічна реакція, наприклад, у вигляді набряку Квінке, свербежу або висипань. Іноді застосування «Цефекона Д» призводить до появи нудоти, болю в животі або блюванні. У дуже рідкісних випадках лікування такими свічками негативно позначається на кровотворенні, стан печінки або нирок. Зазвичай такий негативний вплив препарату відзначають при занадто довгому застосуванні супозиторіїв або перевищенні рекомендованої за віком дозування.

Інструкція по застосуванню

«Цефекон Д» призначається ректально, тобто свічку потрібно звільнити від упаковки і акуратно ввести в пряму кишку. Щоб препарат подіяв більш швидко і викликав бажані лікувальні ефекти, його рекомендують використовувати після мимовільного випорожнення або клізми.

Дозу і режим застосування, як вже зазначалося вище, визначають на основі маси тіла дитини та її віку. У середньому разової дозуванням вважають від 10 до 15 мг парацетамолу на кожен кілограм ваги малюка. Приміром, якщо дитина важить 8 кг, то йому вводять по 1 супозиторію з дозуванням 100 мг, так як разова доза для такого пацієнта повинна становити 80-150 мг.

В паперовій анотації, яка продається разом зі свічками, є таблиця з зразковими дозуванням для дітей різного віку з урахуванням їх ваги.

«Цефекон Д» з найменшим вмістом парацетамолу використовують переважно у немовлят 1-3 місяців. Але таке ліки може застосовуватися і у немовлят старше, якщо їх вага менше 7 кг. Для карапузів з масою тіла 7-10 кг (зазвичай така вага буває у 3-12 місяців) вже потрібні супозиторії, що містять по 100 мг діючого інгредієнта.

Для дітей 1-3 років, які важать від 11 до 16 кг, теж купують свічки з дозуванням 100 мг, але в такому віці разова доза може становити 100-200 мг, тобто допустимо вводити одразу два супозиторія по 100 мг. Препарат з найбільшим вмістом парацетамолу (250 мг) показаний для усунення лихоманки або хворобливих відчуттів у дітей старше 3 років, вага яких перевищує 17 кг. При цьому у віці 3-10 років, якщо маса тіла менше 30 кг, разовою дозою буде одна свічка, а пацієнтам 10-12 років з вагою 30-35 кг призначають відразу по 2 супозиторія (500 мг).


У зазначених разових дозах «Цефекон Д» допустимо використовувати до 3 разів на добу. Ставити свічки можна з проміжком 4-6 годин. За один день дитина не повинна отримувати з супозиторіїв більше 60 мг діючої речовини на 1 кг його ваги. Так, для немовляти, який важить 8 кг, не можна перевищувати добову дозу 480 мг (60х8), тобто в добу такому пацієнту ставлять не більше 4 свічок по 100 мг.

Що стосується тривалості використання ліки, то при високій температурі медикамент застосовують до трьох днів, а з метою знеболювання – до 5 днів.

Якщо температура тіла дитини на четвертий день залишається високою, а болю на шостий день з початку лікування не зникли, то необхідно обговорити подальше лікування з лікарем.


Передозування

Якщо випадково використовувати свічки з дозуванням, яка не підходить маленькому пацієнтові за віком, це може призвести до зниження апетиту, появі нудоти, болю в животі, рідкого стільця і інших негативних симптомів з боку ШЛУНКОВО-кишкового тракту. При виявленні передозування рекомендовано огляд лікаря.

Взаємодія з іншими препаратами

Неприпустимо одночасно давати дитині інші препарати парацетамолу (наприклад, суспензії), адже це підвищить ризик передозування. Не слід також чергувати «Цефекон Д з іншими жарознижувальними медикаментами, наприклад, з «Нурофеном», якщо таке лікування не призначив лікар. Крім того, препарат не призначається з багатьма іншими ліками, серед яких саліцилати, барбітурати та антикоагулянти. Всі несумісні з «Цефеконом Д» кошти зазначено в анотації.


Умови продажу

Як і інші препарати на основі парацетамолу, «Цефекон Д» можна купити без рецепту від лікаря. Середня ціна однієї пачки свічок з дозуванням 50 мг становить 35-45 рублів, супозиторіїв з вмістом парацетамолу в дозі 100 мг – 40-55 рублів, а за упаковку свічок по 250 мг потрібно заплатити близько 50-60 рублів.

Умови зберігання

Термін придатності «Цефекона Д» – 3 роки. Поки він не закінчився, ліки слід зберігати в прихованому від дітей місці. Таке місце повинне бути сухим і прохолодним (температура зберігання не повинна перевищувати +20 градусів).

Відгуки

Більше 90% відгуків про використання «Цефекона Д» у дітей є позитивними. У них батьки підтверджують високу ефективність таких свічок, при високій температурі тіла, так і при несильних болях. До переваг цього препарату також відносять його доступність і невисоку вартість.

За словами мам, використовувати саме таку лікарську форму зручно як у немовлят, так і у дітей старшого віку, якщо вони не можуть приймати препарат через рот (наприклад, у них сильна нудота або посилений блювотний рефлекс). Хвалять медикамент і батьки діток з алергією, так як супозиторії не містять барвники, ароматизатори та інші хімічні добавки, які є в жарознижуючих сиропах, суспензіях і таблетках.

Серед мінусів «Цефекона Д» іноді відзначають те, що свічка починає діяти лише через деякий час (у деяких діток – аж через годину), в той час як ефект від пероральних форм можна замінити вже через 15-20 хвилин.

Крім того, для достатнього лікувального дії кишечник дитини повинен бути очищеним від калових мас, що в деяких випадках змушує додатково робити дитині клізму.


Аналоги

    Якщо потрібно замінити «Цефекон Д» препаратом з таким же складом, то найчастіше вибирають свічки «Парацетамол». Вони теж випускаються в декількох дозуваннях, і в найнижчою (50 мг) призначаються малюкам старше місяця при тих же свідченнях. Інші супозиторії з парацетамолом містять більше активної речовини, тому їх виписують з 3-місячного віку («Ефералган» у дозі 80 мг) або дітям старше 6 місяців («Дитячий Панадол» у дозі 125 мг).

    Замість свічок при температурі або болях можна давати дитині та інші форми препаратів на основі парацетамолу, наприклад, суспензію «Калпол» або сироп «Ефералган». Крім того, такі кошти можна замінити жарознижувальними препаратами, які містять ібупрофен («Нурофен», «Ібупрофен»). Вони теж випускаються в свічках та рідких формах і призначаються маленьким пацієнтам з підвищеною температурою тіла або скаргами на болі у віці старше 3 місяців.

    Більш докладні відгуки про свічки “Цефекон Д” та їх аналоги дивіться у наступному відео.