Краплі «Цетиризин» для дітей: інструкція по застосуванню, ціни, відгуки про лікування дітей до 6 років

В лікуванні алергічних реакцій у дітей найчастіше використовують антигістамінні засоби другого покоління, адже вони рідше викликають побічні ефекти і не провокують звикання. Одним з них є російський препарат «Цетиризин», який випускає компанія «Озон».

Для маленьких пацієнтів особливо зручно використовувати рідку форму такого ліки – краплі. Щоб медикамент допоміг дитині швидше позбутися від неприємних симптомів або запобіг прояви алергії, слід знати, коли такий засіб призначають дітям і в яких дозах використовують.

Загрузка...

Форма випуску

«Цетиризин» в рідкому вигляді являє собою прозорий розчин, розлитий у флакончики по 10 або 20 мл. Щоб він не зіпсувався, пляшка виготовляється з темного скла, а для зручності дозування кришка зроблена у вигляді крапельниці. Сам розчин зазвичай безбарвний, але може бути і трохи коричневого відтінку. Запах препарату характерний, а на смак краплі трохи солодкуваті, тому більшість дітей приймає їх без особливих складнощів.


Склад

Діючий інгредієнт «Цетиризину» в краплях має таку ж назву і представлений у формі дигідрохлориду. Його кількість у 1 мілілітрі розчину становить 10 мг, а в одній краплі – близько 0,5 мг (10 краплях, відповідно, буде 5 мг). Додатково медикамент містить пропіленгліколь, натрію сахаринат, оцтову кислоту, гліцерин та деякі інші компоненти, які запобігають його псуванню і дозволяють залишатися рідким.

Загрузка...

Принцип дії

«Цетиризин» володіє здатністю блокувати рецептори до гістаміну – активної речовини, яка виділяється під час алергічних реакцій. Зв’язуючись з рецепторами замість нього, препарат не допускає розвитку алергії або допомагає швидше усунути її симптоми – свербіж, набряк, висипання, еритема, виділення з носа і так далі.

«Цетиризин» показує гарну ефективність на початковій стадії реакції на алерген, коли виділення гістаміну тільки почалося. Не менш дієві краплі і на пізній стадії, адже вони здатні зменшувати клітинну міграцію і проникність судин, в результаті чого набряк спадає, а гладкі м’язи розслабляються.

Лікувальний ефект після прийому ліків досить тривалий – він починає виявлятися приблизно через 20 хвилин після прийому і триває 24 години або довше (чим молодша дитина, тим коротше час напіввиведення цетиризину). Звикання до таких краплях не зазначають, а після скасування їх дія зберігається ще кілька днів.

Більша частина препарату виводиться нирками, тому хвороби нирок можуть вплинути на цей процес і засіб найчастіше призначають у менших дозах.

Свідчення

Краплі «Цетиризин» використовують, щоб усунути різні симптоми алергії, серед яких чхання, сльозотеча, свербіж, висипання, закладеність носа і так далі. Медикамент затребуваний і при бажанні не допустити розвитку клінічних проявів при високому ризику контакту з алергеном, наприклад, в період цвітіння рослин при алергії у дитини на пилок.

Препарат призначається дітям з:

  • алергійним нежитем;
  • кропив’янкою;
  • атопічним дерматитом;
  • алергічним кон’юнктивітом;
  • набряком Квінке;
  • вираженим свербінням, наприклад, при вітряній віспі;
  • бронхіальну астму з легким перебігом.

З якого віку призначають дітям?

Краплі «Цетиризин» протипоказані маленьким пацієнтам перших 6 місяців життя. Дитині віком до року – у віці від шести до дванадцяти місяців – давати препарат дозволено виключно за приписом лікаря і під контролем фахівця. Якщо маленькому пацієнтові виповнилося 6 років, можна перейти на прийом таблеток, так як це часто буває зручніше (у них маленький розмір і добовою дозою є одна таблетка), але при необхідності приймати «Цетиризин» в краплях можуть і пацієнти 6-12 років, та підлітки старше.

Протипоказання

Препарат не використовується, якщо у дитини є гіперчутливість до цетиризину або непереносимість будь-якого неактивного компонента крапель. При порушенні роботи нирок ліки дають з обережністю, зменшуючи дозу або частоту прийому крапель.

Контроль з боку лікаря потрібен і при застосуванні Цетиризину» у дітей з підвищеним ризиком судом, наприклад, якщо у маленького пацієнта діагностовано епілепсію.

Побічні дії

Переносимість препарату і лікарі, і батьки оцінюють як хорошу. Однак зрідка «Цетиризин» провокує головні болі, сонливість, сухість у роті, болі в животі, нервове збудження, пронос, нежить та інші негативні явища. При появі таких або інших побічних симптомів рекомендовано відмовитися від застосування крапель і повідомити про таку реакцію дитини на препарат лікаря.

Інструкція по застосуванню

Ліки дають незалежно від часу прийому їжі 1-2 рази на день – препарат приймається в повній добовій дозі ввечері або призначене у добу кількість крапель ділять порівну на два прийоми. «Цетиризин» можна просто капати в ложку і давати дитині проковтнути, запиваючи водою. Також допустимо розводити ліки водою, тобто накапати потрібну кількість крапель на склянку або ложку з невеликою кількістю рідини (її обсяг повинен бути таким, щоб пацієнт без проблем випив медикамент).












Для дітей віком року добовою дозою є 2,5 мг цетиризину, що відповідає 5 краплях. Дитині 1-6 років дають 10 крапель на добу, тобто в такому віці діти повинні щодня приймати по 5 мг активної речовини. Якщо препарат виписаний пацієнта старше шести років, то зазвичай добова доза становить 20 крапель, з яких дитина отримає 10 мг цетиризину.

Підвищувати дозу або, навпаки, зменшувати її рекомендується тільки після консультації з лікарем.

Тривалість лікування Цетиризином» відрізняється при різних захворюваннях, тому її теж слід уточнити у фахівця. При гострої алергії ліки приймають в середньому 10-14 днів, а якщо симптоми пройшли до кінця призначеного лікарем курсу терапії, медикамент можна скасувати і раніше. З профілактичною метою краплі можуть призначатися на кілька місяців.

Передозування і сумісність з іншими ліками

Якщо дитина випадково вип’є більше крапель, ніж належить йому за віком, це може призвести до діареї, стомлюваність, запаморочення, свербіж, слабкості, головного болю та інших симптомів. При погіршенні загального стану рекомендується показати маленького пацієнта лікаря, щоб він призначив підтримуюче лікування. Що ж стосується поєднання «Цетиризину» з іншими медикаментами, то про випадки несумісності виробник не згадує, тому краплі можуть застосовуватися разом з будь-якими іншими ліками.

Умови продажу та зберігання

«Цетиризин» в краплях є безрецептурних ліками, але перед використанням у дітей консультація лікаря обов’язкова (особливо у віці молодше 6 років). За флакончик ємністю 20 мл потрібно заплатити в середньому 150-160 рублів. Зберігання препарату в домашніх умовах рекомендовано в недоступному дітей місці при температурі нижче +25 градусів. Термін придатності крапель становить 3 роки.

Відгуки

Про використання «Цетиризину» в краплях у дітей відгукуються в основному позитивно. Ліки хвалять за зручну форму, приємний смак і швидке дію. За словами батьків, прийом такого засобу допоміг досить швидко позбутися від сверблячки, сльозотечі, виділення з носа, чхання та інших алергічних симптомів.

Необхідність прийому лише раз у день теж відносять до переваг ліки, адже в дитячому віці давати медикаменти кілька разів в добу іноді буває складно. Серед недоліків препарату зазвичай відзначають його вартість – хоча ціна «Цетиризину» і набагато нижче, ніж у зарубіжних крапель з тим же активним з’єднанням, але багато батьки все одно вважають її зависокою.

Аналоги

Заміною «Цетиризину» можуть стати інші препарати, у складі яких є такий же активний компонент. Серед них у краплях випускаються такі ліки:

  • «Цетрин»;
  • «Зіртек»;
  • «Зодак»;
  • «Парлазин»;
  • «Цетиризин Гексал».



Крім того, «Цетрин» представлений ще однією рідкою формою – солодким сиропом, що містить 1 мг цетиризину в 1 мл ліки. Такий препарат може застосовуватися у дітей старше двох років.

Чимало аналогів також випускають у таблетках, але їх не можна давати пацієнтам молодше шести років.

    Якщо ж потрібен антигістамінний препарат з іншим речовиною, лікар може призначити «Кларитин», «Супрастинекс», «Еріус», «Фенистил», «Ломилан», «Фенкарол або інше ліки. Оскільки у кожного з цих медикаментів є свої протипоказання і вікові обмеження, вибирати такі аналоги для дитини слід тільки разом з доктором.



    Детальніше про препарат “Цетиризин” ви дізнаєтеся, переглянувши наступне відео.